Emekli olacağı iddia edilmişti: Yönetmen Woody Allen o haberleri yalanladı

“Annie Hall”, “Paris’te Gece Yarısı” üzere Oscar ödüllü üretimleriyle tanınan Woody Allen’ın, son sineması “Wasp 22” vizyona girdikten sonra emekli olacağı öne sürülmüştü. Allen, emekliye ayrılacağı tezlerini yalanladı.

Ünlü direktör, “Wasp 22” sinemasından evvel La Vanguardia’ya verdiği röportajda bir sonraki sinemasının son sineması olacağına dair bir tabir kullanmadığını belirtti.

Beyazperde’nin aktardığı habere göre, direktörün emekli olacağı haberi, Allen’ın Avrupa’da çekilecek “Wasp 22” sinemasından evvel La Vanguardia’ya verdiği ve “İlke olarak benim fikrim, daha fazla sinema yapmak değil, yazmaya odaklanmak” dediği bir röportajdan çıktı.

Allen, Haziran ayında Alec Baldwin ile gerçekleştirdiği röportajında “bir ya da iki sinema daha yöneteceğini” lakin sinema salonunda sinema izleme tecrübesinin azalması nedeniyle “heyecanının gittiğini” belirtmişti.

‘ŞU ANDA EMEKLİ OLMAYA HİÇ NİYETİ YOK’

86 yaşındaki direktör ismine yayınlanan açıklamada şu tabirler yer aldı:

“Woody Allen asla emekli olduğunu söylemedi, öbür bir roman yazdığını da söylemedi. Sinema tecrübesini çok seven biri olduğu için direkt yahut süratli bir formda dijital yayın platformlarına giden sinemalar yapmanın onun için eğlenceli olmadığını, bu nedenle sinema yapmamayı düşündüğünü söyledi. Şu anda emekli olmaya hiç niyeti yok ve 50. sineması olacak olan yeni sinemasını Paris’te çekmek için çok heyecanlı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir