Erdoğan en yakın rakibine fark attı: Bu seçim anketi çok konuşulur!

Anket şirketleri tarafından farklı kümelere yönelik anketler yapılmasının yanı sıra isim bazlı anketler de gerçekleştirilmeye başlandı. Bu kapsamda son anketi MetroPoll araştırma yaptı.

BİRİNCİ SIRADA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VAR

Ankete nazaran, Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci cinsinde adaylar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş ve HDP’nin adayı olursa, seçmenin yüzde 42’si Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vereceğini belirtti. Ankette, yüzde 23’lük kesim ise, Kılıçdaroğlu derken, yüzde 17’lik kesim Yavaş’ı, yüzde 12’lik kesim ise HDP’nin adayını destekleyeceğini belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU İLE ORTAYI AÇTI

Sonuçlara nazaran Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki fark, yüzde 19.6 oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ankette yer almadı.

İYİ PARTİ SEÇMENİ YAVAŞ’TA YARI YARIYA

İYİ Parti seçmeninin yüzde 43.2’si Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini söylerken, yüzde 41.9’u Mansur Yavaş’a oy vereceğini lisana getirdi.

ANKETE NAZARAN SEÇİM İKİNCİ CİNSE KALIYOR

Bu anket sonuçlarına nazaran, birinci çeşitte yüzde 50 barajının aşılmamasından ötürü seçim, Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ortasında ikinci cinse kalıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir