Küstüm, Oynamıyorum: Özgür Demirtaş’a Mesaj Atan Muharrem İnce Ne Dedi?

Muharrem İnce, bilindiği üzere kendi partisinin Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı. Kendisine karşı görüş bildiren bilhassa gazetecilere de küstüğü haberleri yayıldı. Şimdilik listedeki isimler, Nevşin Mengü, Fatih Portakal ve İsmail Saymaz lakin bu habercilerin ortasına bir de ekonomist eklendi: Prof. Dr. Özgür Demirtaş. 

Demirtaş, Muharrem İnce’nin kendisine bildiri attığını anlatırken, Nevşin Mengü’den de komik bir karşılık geldi.

Muharrem İnce, bilindiği 2018 seçimlerinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olmuş, fakat Erdoğan kazanmıştı. Arkasına aldığı rüzgardan etkilenen İnce, sonrasında CHP’de ayrılarak, Memleket Partisi’ni kurmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun karşısından aday olmayacağını söylemesine rağmen, cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan İnce’ye bu seçimleri kıymetli gören kısımlar tenkitte bulunmuştu. 

İnce, tenkitlerden hoşlanmayınca ya bireylerle direkt bağlantıya geçmeyi ya da irtibatı kesmeyi kendisine formül olarak belirledi.

Sonrasındaysa İnce’nin birtakım ünlü gazetecilerle ortasının bozulduğu haberleri yayıldı.

En dikkat çekeni ise Prof. Dr. Özgür Demirtaş’a ileti atması oldu. Muharrem İnce, ünlü ekonomiste “siyasetten anlamadığı” iletmiş.

Özgür Demirtaş’ın iletisi ve başka irtibat formlarını söz etmesi, toplumsal medyada çok faal olan İnce’nin sempatizanları tarafından güzel görülmedi.

Hatta Özgür Demirtaş’ın 2022 Aralık ayı sonlarındaki bir yorumu, tekrar İnce’ye sempati duyduğu anlaşılan bir Twitter hesabından içerikleştirilmesi üzerinden sorgulandı.

Özgür Demirtaş’ın siyasi matematiği şu formdaydı. Paylaşım da dikkat cazipti.

Muharrem İnce’nin ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalışanlar da vardı.

Özgür Demirtaş’a ise etrafından takviye gecikmedi.

“He de geç” minvalinde teklifler,

Mevcut siyasi ortamdan beklentiler,

2018 seçim sonuçlarını hatırlayanlar görüldü.

Sosyal medyada akım olan dans üzerinden yola çıkanlarla,

Herkesin her mevzuyu bilmekle yükümlü olmadığını belirtenler oldu. Sizce Muharrem İnce ne yapmak istemektedir ve Özgür Demirtaş siyasetten anlamıyor mudur?

Nevşin Mengü’nün ikazıyla Özgür Demirtaş’ın yazım kusurunu düzeltmesi de dikkatlerden kaçmadı. Sizi de yorumlara bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir