Sivassporlu taraftar Fiorentina’lı oyuncunun burnunu kırdı

UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 tipi rövanş maçında Sivasspor ve Fiorentina, Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda karşılaştı. Çabadan İtalyan grubu 4-1 galip ayrılırken toplamda 5-1’lik skorla çeyrek finale yükselen taraf oldu.

Maçın akabinde alana atlayan taraftar Fiorentina’lı oyunculara saldırdı. Hücum sonucu İtalyan takımının 20 yaşındaki oyuncusu Bianca’ya yumruk atılmasıyla oyuncunun burnu kırıldı.

Fiorentina Teknik Yöneticisi Vincenzo Italiano kızgınlığını basın toplantısında lisana getirdi.

“Çok kızgınım” diyen Italiano, “Gerçekten tiksindiğimi söylemek istiyorum. Bir taraftar, Bianco’ya yumruk atıp burnunu kırdı. Nitekim utanç verici. Galibiyete karşın, öbür bir şey düşünemiyorum. O yalnızca 20 yaşında bir çocuk.” dedi.

Maçı da kıymetlendiren Italiano, rakibi uygun tahlil ederek buraya geldiklerini belirterek, “İyi oynadık kazandık cins atladık onun için mutluyum.” dedi.

Maçta geriye düşmelerine karşın çok çabuk toparladıklarını ve maçta dengeyi sağladıklarını söz eden Italiano, şunları kaydetti:

“Deplasmanda oynuyorsunuz bu türlü zorluklar çıkabilir. Sivassopr taraftarı da kadrosunu bugün uygun ateşledi. Çok hoş gol attılar. Birinci yarıda bizde tepki vermeyi bildik. İkinci yarıda da makûs bir yerde oynamamıza karşın çok motive bir Fiorentina vardı alanda. Kişiliğimizi ortaya koyduk ve maçı kazanmayı bildik. Rakibimizi uygun tahlil ederek geldik. Fizikî olarak da güçlü ve hazır bir grup görünümü verdiğimizi düşünüyorum. Her futbolcumuz güzel oynadı. Çok hoş goller attık. Çeyrek finale çıktığımız için mutluyum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir