Süper hücre o illeri vuracak! Ceviz büyüklüğünde dolu geliyor… Bir bu eksikti

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SON DAKİKA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve (İzmir dışında) yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Ekseriyetle yağmur ve sağanak, güney kısımlarda yer yer gök gürültülü sağanak formunda görülecek yağışların: Antalya, Isparta, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kısımları ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kısımlarında çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

soğuk hava dalgası tüm yurdu tesiri altına almış durumda. Şanlıurfa ve Adıyaman’da meydana gelen sağanak yağışlarda sel felaketi meydana gelmiş ve 18 kişi hayatını kaybetmişti. Yaşanan sel felaketinin akabinde vatandaşlar aktüel hava durumunu araştırmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika uyarısı geldi. Ceviz büyüklüğünde dolu geliyor! Ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, o vilayetlerde yaşayan vatandaşları uyardı.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SON DAKİKA UYARISI

Şubat ayında tesirini gösteren sıcak hava dalgası Mart ayı ile birlikte yerini soğuk havalara bırakmış durumda. Hava sıcaklıkları 3-4 derece düşerken Şanlıurfa ve Adıyaman’da meydana gelen sel felaketi vatandaşları huzursuz etmiş durumda. ‘İstanbul’a kar ne vakit yağacak?’ sorusu merak edilirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika uyarısı geldi. Selden sonra bir bu eksikti! Ünlü Meteoroloj Uzmanı Kerem Ökten, o vilayetlerde yaşayan vatandaşları uyardı. Ceviz büyüklüğünde dolu geliyor! Çabucak tedbirinizi alın. İşte son dakika hava durumu haberinin ayrıntıları…

SON DAKİKA: AFAD O İLÇELERDE YAŞAYAN VATANDAŞLARI UYARDI!

AFAD tarafından yapılan son dakika ikazına nazaran, Şanlıurfa ve Adıyaman’da başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü yağışların akşam saatlerinden itibaren tesirini artıracağı belirtilerek, “Şanlıurfa’nın kuzey ve batısında Bozova Birecik, Suruç ilçeleri; cumartesi sabah saatlerinden itibaren vilayet genelinde çok kuvvetli, Diyarbakır’ın batı bölümlerinde Çüngüş, Çermik, Ergani, Eğil, Hani, Dicle, Çınar, Kocaköy, Bağlar, Kayapınar, Yenişehir ve Sur ilçelerinde de kuvvetli yağış olması bekleniyor.” denildi.

İSTANBUL’DA HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji İstanbul’da hafta sonu havanın nasıl olacağını açıkladı. İstanbul’da 18 Mart Cumartesi günü hava 10 derece olacak ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışı tesirli olacak. 19 Mart Pazar günü ise İstanbul’da hava 9 derece olacak ve tekrar yağmur yağacak.

ÜNLÜ METEOROLOG O BÖLGEDE YAŞAYANLARI UYARDI! CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE…

Daha evvel İstanbul’a ne vakit kar yağacağını hakikat kestirim eden ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, o bölgede yaşayan vatandaşları uyardı. Büyük bir fırtınanın kapıya dayandığını ve ceviz büyüklüğünde dolunun geleceğini tabir eden Ökten, şu ikazlarda bulundu:

“Akdeniz’de muhteşem hücreler oluşuyor. Dolu yağışları karaya çıktıktan sonra büyüyor. Denizde dolu nadiren yağar. Karada ise çok iri dolu görülebilir zira deniz havanın her katmanını nemlendirir. Karada hava katmanları içerisinde kararsızlık meydana gelir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir