TFF ve kulüplerden, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü paylaşımları

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu ve spor topluluğundan paylaşımlar geldi.

TFF’den yapılan açıklamada, “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde ülkemiz için şehit olan tüm vatandaşlarımızı hürmet ve rahmetle anıyoruz ” denildi.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı MEHMET BÜYÜKEKŞİ 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü nedeniyle bir ileti yayınladı. Lider Mehmet Büyükekşi’nin iletisi şöyle:

“15 Temmuz 2016 yılında ulusal irademize ve demokrasiye olan inancımıza kasteden hain darbecilere geçit vermeyen sivil, asker, polis tüm şehitlerimizi dualarımızla, rahmetle ve minnetle, gazilerimizi hürmetle anıyorum. Büyük futbol ailesi olarak darbecilerin ve terörün karşısında olduğumuzu bir sefer daha hatırlatarak terörü lanetliyorum. Milletimizin vatanına ve bayrağına olan bağlılığı, ulusal iradeye ve demokrasiye olan inancı sonsuza dek süreceğinden en ufak bir kuşkum yoktur. Bu vesileyle, 7. yıldönümünde, tüm vatandaşlarımızın 15 Temmuz Ulusal Birlik ve Demokrasi Günü’nü bir sefer daha kutluyorum.”

SPOR KULÜPLERİ UNUTMADI

Spor topluluğu hain darbe teşebbüsünde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı unutmadı. Kulüpler, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nün yıl dönümünde paylaşımlarda bulundu.

İşte o paylaşımlar…

Beşiktaş: 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde, hain darbe teşebbüsüne karşı dimdik duran milletimize şükranlarımızı sunar, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, gazilerimize şifalar dileriz.

Galatasaray: Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini maksat alan, demokrasimize ve ulusal egemenliğimize darbe vurmaya yönelik karanlık geceyi 15 Temmuz sabahı aydınlığa çıkaran kahraman milletimizin Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nü kutluyor, hain teşebbüste hayatını kaybetmiş vatandaşlarımızı, polis ve askerlerimizi hürmetle anıyoruz.

Trabzonspor: 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı vatan müdafaası yolunda canını veren tüm şehitlerimizi hürmet ve rahmetle anıyoruz

Fenerbahçe: 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 7. yıl dönümünde; Devletin bağımsızlığı, vatanın parçalanamaz bütünlüğü uğruna cansiperane bir duruş sergileyerek Türkiye Cumhuriyeti’nde yeni bir destanın yazılmasını sağlayan milletimizin tüm bireylerine ve kurumlarına minnet ve şükranlarımızı sunuyor; Vatanımız için canlarını ortaya koyan şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimizi hürmetle anıyoruz. Sahip olduğu kıymetlerle Atatürk’ün izindeki Türkiye Cumhuriyeti’nin hep buyruğunda olan Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir sefer daha altını çizerek söylemek istiyoruz ki; Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin takviyeleriyle ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden FETÖ gibisi tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı uğraştan asla taviz verilmeyecektir. Ülke olarak FETÖ’yü binlerce kere lanetlediğimiz darbe teşebbüsünün 7. yılında, terör örgütünün Fenerbahçemize karşı giriştiği kumpası hala destekleme cüretinde olanlara ‘durdukları yerin terör örgütünün yanı olduğunu’ bir kere daha hatırlatıyoruz.

Adana Demirspor: 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün yıl dönümünde aziz milletimize şükranlarımızı sunuyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyoruz.

Alanyaspor: 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde tüm şehitlerimizi bir sefer daha hürmet ve rahmetle anıyor, gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz. 

Antalyaspor: Demokrasimizin, ulusal birlik ve beraberliğimizin gaye alındığı 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 7. yıl dönümünde, vatanımız için canını ortaya koyan şehitlerimizi bir sefer daha rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de minnetlerimizi sunuyoruz.

Başakşehir: 15 Temmuz, milletimizin istikbal ve istiklal çabasının, bağımsızlık destanının ismidir. Kahraman şehitlerimizi hürmetle ve rahmetle anıyoruz.

Kayserispor: 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı dik duran milletimize şükranlarımızı sunuyor; vatanımızın birlik ve beraberliği için şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.

Kasımpaşa: 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde, hain darbe teşebbüsüne karşı dimdik durarak demokrasi destanı yazan milletimize şükranlarımızı sunar, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır, gazilerimize şifalar dileriz

Ümraniyespor: 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı canlarını ortaya koyan tüm kahramanlarımızı Demokrasi ve Ulusal Birlik gününde hürmet, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

Hatayspor: 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasimize karşı yapılan hain darbe teşebbüsünde vatanımız için canını ortaya koyan şehitlerimizi bir sefer daha rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de minnetlerimizi sunuyoruz.

Çorum FK: 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü vesilesiyle, demokrasi ve vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi hürmet ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir