Yeni Akit yazarından ‘İmamoğlu’ yorumu: Siyasete müdahale anlamı taşıyan bu karar skandaldır

Yeni Akit müellifi Ali Osman Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği argümanıyla açılan davada 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verilmesini kıymetlendirdi.

‘Ahmak’ kelamının hukuksal karşılığının bu kadar ağır olup olmadığını bilmediğini yazan Aydın, “Bir yığın misal örnek gözümüzün önünde cereyan etti. Kimler kimlere ne kadar ağır hakaretlerde bulundular. Bana kalırsa, zorlamadığınız sürece buradan bu türlü bir ‘hukuki’ sonuç çıkmaz! Tekrar bana kalırsa, bu karar “bir merkezden” alınmış üzere duruyor. Lakin bu merkezin iktidar olduğunu düşünmüyorum. Zira bu akla, mantığa muhalif duruyor. Siyasi mesleğini kendi elleriyle bitirecek kadar politik meziyetten mahrum bir figürü, tam da siyaseten iflas ettiği, işleri eline yüzüne bulaştırdığı anda neden politik yasaklı hale getirip kahramanlaştırasınız? Neden ona uğraşsa bile elde edemeyeceği bir “mağduriyet” kıssası armağan edesiniz ki? Kararın ardındaki güç, Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanlığı yarışında ekarte etmek isteyen, muhalefet içinden bir hizip olabilir” fikrini lisana getirdi. 

Aydın, “Kaynağı şurası ya da burası olsun fark etmez, siyasete müdahale manası taşıyan bu karar bir skandaldır. Siyasi rekabetin içinde yer alan bir figüre, gayret içinde onu artı ya da eksi manada etkileyecek bir dokunuş yapılamaz, yapılmamalı. Bu yalnızca siyasete müdahale değil, seçmen iradesine, olayların doğal akışına ve ülkenin geleceğine müdahaledir. Ve biz sıradan vatandaşlar olarak bu müdahalelerden bıktık, usandık! Maharetsiz bir siyasalın, yalnızca birileri ona denetimli operasyon çekti diye ülkenin başına oturtulmaya çalışılması bir rezalet. 2022 yılında unsurlar, projeler üzerinden değil de hâlâ ‘mağduriyet’ üzerinden siyasi hesap yapılıyorsa, bir arpa uzunluğu yol alamamışız demektir.” görüşünü lisana getirdi.

 Yazının tamamını okumak için

TIKLAYIN – Altılı Masa, Saraçhane’de buluştu | İmamoğlu: Türkiye bir yol ayrımında; milletimiz, iradesini çiğneyenlere tekrar günlerini gösterecek!

Altılı Masa, Saraçhane’de | Babacan: İmamoğlu’na, Kaftancıoğlu’na, Demirtaş’a yapılan hukuksuzluğu reddediyorum

İmamoğlu’ndan ‘rabia’ iletisi: Bu 4, o 4 değil

Kılıçdaroğlu: Asla başınızı öne eğmeyin, 6 ay kaldı, iktidar olmak için geliyoruz!

Akşener: 16 milyon İstanbullunun dışında 85 milyon Türkiye’nin de yanında olduğunu görüyoruz

 Gültekin Uysal: Bu kararları alanlar başı dik bir formda dolaşamayacaklar

Davutoğlu MHP seçmenine seslendi: Kim ki ulusal iradeye el uzatırsa gerçek terörist odur!

Altılı Masa, Saraçhane buluşmasından kareler

Altılı Masa ve binlerce İstanbullu Saraçhane’de

Altılı Masa’nın Saraçhane’deki mitingini birçok televizyon kanalı canlı yayınlamadı

Altı başkanın ortak mitingi öncesi binlerce kişi Saraçhane’de: “Hak, hukuk, adalet demeye geldik”

CHP’li vekiller Saraçhane’de: “AKP’nin siyasi gündemine nazaran karar verildi; sonuçlarına da katlanacaklar”

İmamoğlu’nun “YSK üyelerine hakaret” davası: Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi!

 Ekrem İmamoğlu’na ‘siyasi yasak’ süreci nasıl işleyecek, İstanbul Belediyesi’ni kim yönetecek; 10 soruda İmamoğlu dosyası

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi; karar katılaşırsa ’siyasi yasak’lı olacak!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir